Franchising SIK SORULAN SORULAR

Franchising Sık Sorulan Sorular


Franchise'lara yönelik ne gibi şartlarınız var?

Franchise sektörü her geçen gün büyürken, franchising vermek kadar var olanları da sürdürebilmenin bizler için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Büyüme hedeflerimizde, yatırımcılarımızı seçerken markamızın ruhuna zarar vermeyecek, standart hizmet kalitemiz doğrultusunda müşterilerimize deneyim yaşatacak ve uzun yıllar bizler ile devam edebilecek adayları tercih ediyoruz. Ayrıca franchise konusunda alanında profesyonel olarak danışmanlık veren TowerLife firması ile birlikte tüm bayilik süreçlerini yürütüyor, uygun franchise adayları ile bir araya gelerek süreci şekillendiriyoruz.

Adaylar için franchise bedellerimiz dışında doğru lokasyon, operasyon deneyimi, denetim ve finansal analiz konularında bilgi sahibi franchiser'lar ile çalışmayı tercih ediyor, işletmeyi başarıya taşıyacak şartları odağımıza alıyoruz.

Firmanız yurt içi ve yurt dışında nasıl bir büyüme stratejisi izliyor?
Bu yıl yurtiçinde 10 şube hedefi mevcut .Yurtdışı planlarında Öncelikle Arap ülkelerinde olma hedefindeyiz.Tüm Körfez ülkelerinde pazarlama faaliyetlerine başladık.Master franchise ve franchise için Bussines planlarımız hazır.Üretim planlarımız için genel alt yapı çalışmalarımız tamamlandı . Bir çok talep alıyoruz. İçlerinden bizi en doğru şekilde temsil edecek adayı seçmeye özen göstereceğiz.

Franchise adayları neden sizi seçmeli? Tercih edilebilir olmak adına ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz adaylara?
Öncelikle Köklü bir geçmişe sahip olan ,lezzeti ve tantuni denilince bilinirliği en yüksek olan 1977’den beri hizmet veren ailemize dahil olmaları temsil edecekleri firmanın bilinirliği ve kalitesini kanıtlamış olması nedeniyle ciro beklentileride oldukça tatmin edicidir. Açtığımız illerde şantiye aşamasındayken bile sabırsızlanan müşterilerimizden sosyal medya üzerinden sürekli pozitif yorumlar alıyoruz. Kar marjımız yüksek olması ,lokasyon seçimlerindeki doğru tercihlerimiz nedeniyle kısa sürede yapılan yatırımların geri dönüşü mutlu bayiler yaratılmasını sağlıyor. Ve en önemlisi bizim sürekli bayi adaylarımıza bizi bayilerimizden dinleyin deriz. Yatırım yapmadan önce kendilerine en yakın Göksel Tantuni şubelerimize yönlendirip bayilerimizle tanışmalarını söyleriz. Sadece bu bile yatırımcı adaylarının bizi tercih etmesinde bir etken .

Franchise vermenin markaların gelişimine katkısı neler?
Franchise vermek uzun vadede marka bilinirliğine ve sürdürülebilirliğine katkı sağlayarak marka değerini arttırıyor. Tüm bunların yanı sıra, franchise süreci markanın gelişimini hızlandırarak, markaya dinamik bir yapı kazandırıyor.

Franchise vermek, pazarlama açısından baktığınızda sattığımız ürün olan tantuninin potansiyel müşteriler tarafından hızla farkedilmesi, hatırlanması ve tercih edilmesine imkan sağlıyor. Birçok noktada ürününüz ulaşılabilir durumda oluyor ve deneyimleniyor.

Bir diğer açıdan franchise sistemi marka ve yatırımcıyı bütünleştirmekte, ekip ruhu ve kurum kültürünü de geliştirmektedir